Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
13 postów 288 komentarzy

Braterstwo

Braterstwo.org - Ruch Wyzwolenia Budowy i Rozwoju Polski Oddolny niezależny wolny Ruch wolnych niezależnych osób i organizacji. Jednoczymy wszystkich i wszystkie organizacje chcące żyć w normalnym, uczciwym, sprawiedliwym kraju. Braterstwo to wyzwolenie bez walki,

Proste i tanie rozwiązanie gwarantujące uczciwe wybory.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozwiązaniem są karty do głosowania w podwójnej formie karty z integralną samoczynną kopią. Czyli karty do głosowania składającej się głównej karty i połączonej z nią samokopiującej się kopii. Tworzących razem integralną całość.

 

Proste i tanie rozwiązanie gwarantujące uczciwe wybory.
 
Co prawda jestem coachem i polityka nie jest moją domeną ale też jako coach często zajmuję się rozwiązywaniem różnych problemów.
Wybory są jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania państwa. Od dawna jest bardzo wiele zastrzeżeń co do uczciwości wyborów w Polsce. Co samo w sobie jest bardzo szkodliwe dla narodu i państwa. Nie wspominając nawet o szkodliwości faktycznie możliwych fałszerstwach wyborczych.
W związku z tak ważnym problemem decydującym o losach naszej ojczyzny i licznymi dziwnymi sytuacjami związanymi z wyborami. W związku ze zbliżającymi się najważniejszymi dla narodu i kraju wyborami. Oraz wieloma zastrzeżeniami co do ich uczciwości wyborów przedstawiam bardzo proste i skuteczne rozwiązanie tego problemu dla dobra narodu i kraju.
Proste rozwiązanie gwarantujące uczciwe wybory.
            Rozwiązaniem są karty do głosowania w podwójnej formie karty z integralną samoczynną kopią. Czyli karty do głosowania składającej się głównej karty i połączonej z nią samokopiującej się kopii. Tworzących razem integralną całość. Podobnie jak jest w przypadku rachunków, czy np. druków pocztowych. Gdzie wypisując główną kartę automatycznie tworzy się kopia.
Do wyborów stosujemy karty wyborcze w takiej samej formie. Czyli w formie karty głównej i samokopiującej się kopii stanowiące razem integralną całość.
W lokalu wyborczym są dwie urny wyborcze. Wyborca tradycyjnie wypełnia kartę do głosowania jak dotychczas. Po czym odrywa kopię karty od oryginału. Oryginał wrzuca do głównej, normalnej urny wyborczej tak jak dotychczas. Tu się nic nie zmienia. Jedyna zmiana polega na tym że wyborca wrzuca kopię do tej drugiej urny wyborczej. Roboczo nazwę ją urną kontrolną. I tak jest przez cały czas głosowania. Każdy wyborca wrzuca główną kartę wyborczą do głównej urny a kopię do urny kontrolnej.
Oczywiście dla ułatwienia można odpowiednio oznaczyć na przykład jednakowymi kolorami oryginał karty i urnę główną. I innym kolorem takim samym dla kopii i urny kontrolnej.
Po zakończeniu głosowania urna kontrolna jest natychmiast plombowana i zabezpieczana przed możliwością jakiegokolwiek dostępu do niej i do kopii kart z głosami.
Z urną główną i głosami postępuje się tak jak dotychczas.
A zabezpieczone zaraz po zakończeniu głosowania przed jakąkolwiek możliwością dostępu urny kontrolne są przechowywane w bezpiecznych chronionych miejscach. Te urny kontrolne pozwalają w każdym czasie sprawdzić uczciwość liczenia głosów i to na każdym szczeblu. Przez komisyjne czy wręcz publiczne ich liczenie i porównanie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba.
            To proste i tanie rozwiązanie gwarantuje maksymalną uczciwość przeprowadzenia wyborów. I możliwość odtworzenia stanu właściwego. A nawet wskazanie źródła ewentualnych nieprawidłowości.
            W razie potrzeby lub chęci dodatkowego zabezpieczenia uczciwego liczenia głosów można zamontować monitoring nagrywający cały proces liczenia głosów przez komisję wyborczą. I przechowywanie tego nagrania do ewentualnego wykorzystania w razie potrzeby. Skoro stać państwo na totalną inwigilację to tym bardziej musi go być stać na zabezpieczenie uczciwych wyborów.
            Chyba że rządzący nie chcą uczciwych wyborów. Ale w takim przypadku nie mają prawa pełnić jakichkolwiek funkcji publicznych, tym bardziej rządzić państwem.
 
 
Zastrzegam dla siebie wszelkie prawa do tego rozwiązania
Andrzej Lenard
Twórca, coach, trener.
Zaawansowany Kompleksowy Coaching System Soullive
Consulting, Coaching, Treningi, Szkolenia
Życiowe, zdrowia, relacji. kariery, biznesu.
Personalne, par, rodzin, firm, organizacji

KOMENTARZE

  • @autor
    wszystko pięknie, ale głównym warunkiem jest to, żeby PKW CHCIAŁA uczciwych wyborów.
  • Masz rację dodam nawet że jestem pewny że tego nie chcą i nie będą chcieli
    dlatego musimy ich do tego zmusić. To jedyna możliwość. Widzę realia i już jakiś czas temu przestałem być naiwny jak byłem co do polskiej rzeczywistości.
    Tak masz rację. Niestety. Bo chciałbym żeby było inaczej.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031